عواملی که در ماندگاری و موفقیت ایمپلنت اثر گذارند

عواملی که در ماندگاری و موفقیت ایمپلنت اثر گذارند

توسط: | برچسب ها: , | دیدگاه ها: 0 | تیر ۱ام, ۱۳۹۷

دکتر جابر یقینی در آستانه برگزاری چهارمین همایش بین المللی ایمپلنت‌های دندانی، اظهار داشت: به غیر از افرادی که ثبات روانی نداشته یا بیماری های سیستمیک غیر قابل کنترل همچون دیابت کنترل نشده دارند برای بقیه افراد، امکان ایمپلنت وجود دارد.

وی با بیان اینکه بیماری‌های خاص و استعمال سیگار در میزان موفقیت ایمپلنت اثر می‌گذارد، افزود: حتی برای بیماران مبتلا به ایدز و افرادی که بدخیمی های درمان شده دارند انجام ایمپلنت امکان پذیر است.

سرپرست بخش تخصصی جراحی لثه دانشکده دندانپزشکی اصفهان، ادامه داد: بر اساس دانش امروزی بین روش‌های مختلف جایگزینی دندان‌ها استفاده از ایمپلنت بهترین روش است. عوامل زیادی در موفقیت درمان ایمپلنت تاثیرگذار است، از جمله نوع ایمپلنت، تکنیک جراحی، دانش و مهارت درمانگر.

یقینی گفت: طرح درمان مناسب، شرایط سیستمیک بیمار، بهداشت مناسب دهان و ویزیت های منظم توسط دندانپزشک همچنین پرهیز از سیگار از جمله عوامل تأثیرگذار دیگر بر موفقیت ایمپلنت است.

وی عنوان کرد: در حال حاضر انواع ایمپلنت‌ها در بازار وجود دارد که بسته به نوع طراحی، پوشش سطحی، خدمات پشتیبانی و مطالعاتی که در راستای حمایت از آنها وجود دارد با قیمتهای متفاوتی عرضه می شوند.

دبیر اجرایی چهارمین همایش بین المللی ایمپلنت های اصفهان، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حال حاضر دو برند ایرانی در این عرصه ورود کرده اند که در همایش بین المللی ایمپلنت‌های دندانی اصفهان نیز این دو برند عرضه می‌شوند و همایش چهارم مصمم است با توجه به مشکلات نوسانات نرخ ارز و در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخلی زمینه مناسبی را برای حضور این برندهای ایرانی در این همایش مهیا نماید.

یقینی در پاسخ به اینکه ماندگاری ایمپلنت چه مدت زمانی است، گفت: پاسخ دقیق و شفافی نمی‌توانیم در این زمینه ارائه دهیم چراکه مسائل مختلفی بر روی این موضوع تاثیر گذار است ولی جالب است بدانیم اولین بیماری که ایمپلنت برای وی انجام شد یک فرد سوئیسی بود که تا ۶ دهه بعد حیاتش از این درمان بهره می برد، با این حال نمی توان ماندگاری قطعی و مشخصی برای ایمپلنت در نظر گرفت.

چهارمین همایش بین المللی ایمپلنت‌های دندانی اصفهان سوم تا پنجم مرداد ۹۷، با حضور صاحبنظران و اساتید برجسته از سراسر کشور برگزار می‌شود.