خدمات

ارتودونیک یا اصلاح ساختار معماری دندان ها در لثه یک روش صحیح، کار آمد و انتهایی برای حفظ دندان ها بر اثر پوسیدگی، شکستگی و فشار مضاعف است. بر خلاف تصور مردم ارتودنسی فقط جنبه زیبایی ندارد، ارتودنسی علاوه بر جلوگیری از ازدست رفتن دندان ها از بسیاری بیماری های تنفسی و زائده های فکی جلوگیری می کند.

خدمات ارتودنسی

ارتودنسی دیمون چیست ؟

در ارتودنسی دیمون از براکت های دیمون استفاده می شود. براکت های دیمون ابزارهایی هستند که قابلیت باز و بسته شدن خودکار را دارا می باشند و در همان جایی نصب می شوند که براکت های فلزی سنتی نصب می شوند. برخلاف براکت های سنتی که به طور منظم باید سفت و تنظیم شوند ،براکت های دیمون از یک مکانیزم کشویی استفاده می کنند که در آن سیم به براکت متصل می شود و همانطور که دندان ها در حال تراز شدن هستند ، این براکت ها نیز به صورت طبیعی حرکت می کنند. این قابلیت موجب راحتی ، ظاهر بهتر و توانایی مهیا کردن نتایج بهتر در زمان کمتر می شود.

-مشاهده بیشتر

ارتودنسی متحرک

منظور از ارتودنسی متحرک این است که بیمار می تواند دستگاه ارتودنسی را هنگام غذا خوردن از دهان خود خارج کند و پس از آن دوباره سر جای خود بگذارد بنابراین اثر بخشی ارتودنسی متحرک کاملا وابسته به همکاری بیمار می باشد.این دستگاه معمولا برای اصلاح فک و اصلاح جزیی دندان استفاده می شود . دستگاه ارتودنسی متحرک می تواند فقط برای فک بالا تعبیه شده باشد یا برای هر دو فک استفاده شود.دستگاه ارتودنسی متحرک شامل یک صفحه ی پلاستکی همراه با سیم است که دندان را با فشار ملایم و به تدریج به حرکت در می آورد .

-مشاهده بیشتر

ارتودنسی ثابت

در ارتودنسی ثابت از براکت های سرامیکی یا فلزی کوچکی استفاده می شود . هر کدام از براکت ها به یک دندان چسبانده شده و با سیم های باریکی به هم وصل می شوند سپس به وسیله یک حلقه ی کشی در جایگاه خود نگه داشته می شوند.سیم ها به مرور زمان برای صاف کردن دندان و اصلاح جای فک تنظیم می شوند.در این نوع ارتودنسی همه ی قسمت ثابت هستند یعنی بیمار نمی تواند آن را از دهان خود خارج کند. اصلاحات دندان و فک به راحتی با ارتودنسی ثابت قابل انجام است و یکی از مزیت های این نوع ارتودنسی این است که در سقف دهان شما صفحه ی پلاستیکی گذاشته نمی شود و همین باعث می شود که در صحبت کردن یا غذا خوردن شما اختلال ایجاد نشود.

-مشاهده بیشتر

ارتودنسی فانکشنال

در ارتودنسی فانکشنال از پلاک های فانکشنال استفاده می شود . دستگاه های فانکشنال نوعی پلاک هستند که ناهنجاری های کلاس ۲ وکلاس ۳ را اصلاح می کنند. ناهنجاری های کلاس ۲ از ناهنجاری های فکی به شمار می آید که در آن دندان های بالا جلوتر از دندان های پایینی قرار می گیرد. پلاک های فانکشنال می تواند متحرک یا ثابت باشد که نوع متحرک آن محبوب تر است.

-مشاهده بیشتر

ارتودنسی

ارتودنسی درمانی مختص دوران نوجوانی نیست و بسیاری از بزرگسالان نیز حتی در سنین بالا از این درمان بهره مند می شوند. دندان ها در بسیاری از افراد در زاویه درست و فاصله مناسب از هم رویش نمی کنند در بعضی افراد دندان ها ممکن است خیلی نزدیک به هم یا روی هم رویش پیدا کنند و بدین ترتیب نامرتب و شلوغ خواهند بود.نکته بعدی به تفاوت سایز فک و دندان ها برمی گردد، یعنی امکان دارد فک کوچک بوده ولی دندان ها بزرگ باشند که دراین صورت دندان ها شلوغ به نظر می رسند. برعکس این حالت هم باعث می شود، بین دندان ها فاصله ایجاد شود. درمواردی مانند، افتادن و از دست دادن زود هنگام دندان های شیری یا دائمی، برخی از انواع مشکلات پزشکی، تصادف و عاداتی مثل مکیدن شصت دست و غیره هم می تواند منجر به بروز اختلالات ناهنجاری رشد دندانی شود.

درمان با ارتودنسی

ساختار ارتودنسی برگشت ناپذیر است که این سیکل اصلاح بصورت دائم پا بر جای می ماند. ارتودنسی یک روش انتهایی و درمان قطعی برای ساختار نا مرتب، روی هم رفتگی ها و تداخلات دندان است که به روش های مختلفی حتی همرا با جراحی به منظور اصلاح بیماری انجام می شود. مراجعه به هنگام به متخصص ارتودنسی در ساختار صورت اهمیت زیادی دارد که می تواند زیبایی ماندگاری را برای شما به ارمغال بیاورد. ساختار صورت در هر سنی می تواند تغییر پیدا کند، به خصوص در دوران نوجوانی که ساختار اصلی به طور کامل شکل می گیرد. در صورتی که مشکلی در رشد دندان ها و ساختار فکین وجود داشته باشد بر ساختار فکین و ریخت شناسی صورت اثر می گذارد که با تشخیص پزشک متخصص ارتودنسی می تواند برای اصلاح آن اقدام کرد.

پیشرفت ارتودنسی

پیشرفت های موجود در دنیای ارتودنسی به متخصصین این امکان را داده است تا در کنار برطرف کردن مشکلات دهان و فکین، هدف زیبایی صورت و دندان ها را نیز دنبال کنند. با کسب اطلاعات لازم درباره نحوه رشد استخوان های صورت و فکین، درباره اینکه چگونه لبخند ما در طول زمان تغییر می کند، درباره ارتباط نزدیک بین دندانها با لب و فکین و دیگر ساختار صورت متخصص ارتودنتیست می تواند ساختار زیباتر و مناسب تری به صورت بیمار دهد. متخصصین عقیده دارند انجام ارتودنسی در سنین پایین تر تاثیر بیشتری در ساختار درست صورت دارد، اما بزرگسالان زیادی هم بوده اند که بعد از اتمام درمان ارتودنسی از تغییر خوبی که در ساختار صورتشان اتفاق افتاده ابزار رضایت داشته و در همین راستا اعتماد به نفس بالایی برای حضور در اجتماع کسب کرده اند.

ارتودنسی

ارتودنسی یکی از پایه ای ترین خدماتی است که به بیماران عزیز ارائه می دهیم. ارتودونیک یا اصلاح ساختار معماری دندان ها در لثه یک روش صحیح، کار آمد و انتهایی برای حفظ دندان ها بر اثر پوسیدگی، شکستگی و فشار مضاعف است. بر خلاف تصور مردم ارتودنسی فقط جنبه زیبایی ندارد، ارتودنسی علاوه بر جلوگیری از ازدست رفتن دندان ها از بسیاری بیماری های تنفسی و زائده های فکی جلوگیری می کند.